Zakończenie projektu

W grudniu zakończył się pojekt  „Uczymy się być aktywni”. W 2012 roku zorganizowano 11 spotkań  w domu kultury w Słupcu, w szkole podstawowej w Drogosławiu i w Nowej Rudzie. We wrześniu   dzieci bawiły się bardzo edukacyjnie na  owocowych dyskotekach, w listopadzie odbyło się spotkanie z Kaszojadem przygotowane wspólnie z Ekoklubem  i zieloną pracownią. Jak zawsze w nagrodę dzieci jeździły do Teatru Lalki i Aktora do Wałbrzycha.

 

Uczymy się być aktywni

Projekt Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono to propozycja  ciekawego i mądrego   zorganizowania  wolnego czasu dla najmłodszych. Reżyserem wtorkowego popołudnia 20 marca była  wychowawczyni jednej z Zerówek” pani Elżbieta Madej.Goście, a wśród nich przedszkolaki ,świetlica ”OLA” oraz niezastąpieni rodzice , bacie oklaskiwały trzy krótkie  teatralne scenki. Następnie uczestnicy w zespołach wykonali  muzyczne instrumenty  i rytmicznie zaprezentowali się na scenie. Na uwagę zasługiwało niezmiernie emocjonalne i praktyczne zaangażowanie rodziców.Przed zakończeniem spotkania na kartonach dzieci namalowały pisanki według swoich artystycznych pomysłów, przypominając o zbliżających się wielkanocnych świętach. Pani Elżbiecie Madej dziękujemy za piękny program,rodzicom za piękne współdziałanie.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

Stowarzyszenie  już drugi rok zaprasza dzieci naszego miasta do udziału w projekcie „ Uczymy się być aktywni”. Comiesięczne spotkania rozpoczęły się   20 stycznia. Najpierw był wyjazd do teatru na przedstawienie „ Bajka o szczęściu”, potem tańce koniecznie w przebraniach ulubionych zwierzątek.  A we wtorek 14 lutego karnawałowo pożegnano zimę ,natomiast w  niedzielę 19 lutego w bardzo rodzinnej atmosferze podziwiano aktorów przedstawiających historię małego Pinokio.Teatralna wycieczka zakończyła się wśród egzotycznych roślin w palmiarni w Lubiechowie.

 

Andrzejkowe wróżby


W ramach projektu „ Uczymy się być aktywni” nie zabrakło dla najmłodszych wróżb i zabaw w domu kultury w Słupcu w dniu 22 listopada.  Młodzi aktorzy , którzy przychodzą we wtorki  na  teatralne spotkania przedstawili widzom „ Kopciuszka”, a następnie zaprosili wszystkich do pełnych emocji wróżb i zabaw.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Uczymy się być aktywni”

projekt  Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono

współfinansowany  ze środków Gminy Miejskiej Nowa Ruda

 

Minęły wakacje i skończył się czas  gier i zawodów sportowych na placach zabaw i „Orlikach”. Dzieci najmłodsze z p. Kasią i Dorotą  bawiły się zdrowo i sportowo na podwórku przy ul. Zaułek, przy szkole w Drogosławiu i w Słupcu  na placach  zabaw przy os. XXX-lecia, Wojska Polskiego i na „Orliku” przy Gimnazjum Nr 2.  Jesień to czas  teatralnych spotkań w domu kultury i wyjazdy do prawdziwego teatru. Dzieci z klas zerowych  ze Słupca i Drogosławia 23 września  byli w  Teatrze Lalki i Aktora  na przedpremierowym przedstawieniu” Ferdynand wspaniały”,  natomiast do domu kultury w Słupcu  pani Kasia zaprasza w każdy wtorek o godz.16.00 na zabawy teatralne. Tradycyjnie we wrześniu na zakończenie lata  wszystkie małe dzieci  z rodzicami, dziadkami  i rodzeństwem  bawiły się na dyskotece z prawdziwymi owocami.

 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

Wizyta jesiennego Kaszojada

25 października 2011 r.

 

We wtorek 25 października 2011 r. do domu kultury w Nowej Rudzie- Słupcu zawitał bardzo tajemniczy jesienny gośc  o imieniu” Kaszojada” z królewską świtą. Gośćmi Kaszojada lub jak kto woli Ziarnojada i jego ekologicznego dworu byli najmłodsi mieszkancy Nowej Rudy z „zerówek”, ze świetlicowego przedszkola ze świetlicy „OLA” i rodzice. Zanim zaczęła się uczta kaszowych sałatek i batonów zaproszeni goście poznawali ziarna zbóż, kasz ,śpiewali, tańczyli  w rytm pieknej ludowej melodii „ zasiali górale …….”  i bardzo wesoło się bawili. A gdy przyszedł czas pożegnania dziękowano  mamom za sałatki,  rodzicom , wychowawczyniom , wolontariuszom , młodzieży z Ekoklubu „ Drzewo życia”za wspólną zabawę, a nade wszystko p. Teresie Fereżyńskiej i Irenie Caryk.   Uczestnicy  spotkania zostali zaproszeni do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie „ Och Emil”.

 

Następne spotkanie” małych aktywnych” w domu kultury odbędzie się  we wtorek  22 listopada o godz. 16.00, a będą to już „ Andrzejkowe tańce”.

Podwórko przy ulicy Zaułek

 

30 czerwca 2011 r.

Drugie spotkanie aktywnych zorganizowaliśmy 28 czerwca na placu zabaw przy ulicy Zaułek. Frekwencja dopisała, chętnych do radosnych zabaw nie brakowało.

 

Na następne spotkanie zapraszamy dzieci ze Słupca 12 lipca na plac zabaw na Osiedlu Wojska Polskiego, dzieci z Drogosławia 26 lipca na boisku sportowym przy szkole.

 

Gry i zabawy sportowe zapraszamy od godziny 16.00.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Nowa Ruda.


 

 

 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

Uczymy się być aktywni

20 czerwca 2011

 

 

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono rozpoczęło we wtorek 21 czerwca realizację projektu „Uczymy się być aktywni” - skierowanego do dzieci w wieku przedszkola i od pierwszych do trzecich klas szkoły podstawowej. Jak w ubiegłym roku, naszych małych beneficjentów będziemy zapraszać na place zabaw lub na popularne „Orliki”, a od września artystyczne spotkania odbywać się będą w domu kultury w Słupcu. Oprócz zabaw sportowych, spotkań taneczno-wokalnych proponujemy uczestnikom projektu wyjazdy do Teatru Lalki i Aktora do Wałbrzycha.

Informacje o spotkaniach będą umieszczane na stronie internatowej Stowarzyszenia: www.nsppb.xorg.pl lub na noworudzkich portalach.

tel.kontaktowy: 785 885 587
Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Nowa Ruda.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Świętowaliśmy Dzień Dziecka

3 czerwca 2011

 

 

Centrum Biznesu i Innowacji zaprosiło dzieci we wtorek 31 maja na popołudnie spotkanie pełne radosnych zabaw. Partnerem w organizowaniu Święta Dzieci z dzielnicy Słupiec było Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono, wychowawcy świetlicy ”OLA” - panie: Katarzyna Klimek i Dorota Domańska.
Wydaje się, że organizatorzy spełnili oczekiwania swoich gości: nie zabrakło zabaw rozwijających życiową aktywność maluchów - zawodów sportowych na zielonej łące, konkursu plastycznego „Mój portret” i konkursu piosenek i słodkich cukierków. Już poza konkursem dla małych słuchaczy i ich rodziców swoje ulubione piosenki zaśpiewali Renia Sieńko i Oskar Wiaderny.

Serdecznie dziękujemy prezesowi AGROREG p. Jerzemy Dudzikowi oraz p. Agnieszcze Zając za zaproszenie na świąteczną uroczystość własnie w Centrum Biznesu i Innowacji a radnym: Jerzemu Pulitowi, Ryszardowi Wośko, Zbigniewowi Grochowskiemu, Piotrowi Wróblowi, Zbigniewowi Druciakowi za słodkie cukierki.

 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

Święto polskiej niezapominajki

20 maja 2011

 

 

Dzieci z Nowej Rudy nie zapomniały o tym niepozornym błękitnym kwiatku. To na jego cześć maluchy ze świetlicowego przedszkola recytowały wiersze, a artyści z „OLI” przygotowały teatralny spektakl. Szczególnym gościem spotkania była Renia Sieńko, która dla wszystkich gości zaśpiewała dwie piosenki. I jak zawsze tańcom i wesołym zabawom towarzyszyły przebojowe piosenki. Tańce z niezapominajkami zorganizowano w domu kultury w Słupcu we wtorek 17 maja. Dziękujemy organizatorom: p. Joli Kulpie za piękny plakat, p. Dorocie Domańskiej i Katarzynie Klimek za przygotowanie dzieci do artystycznych występów.

 

 

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Pitax.pl

Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono

współpracuje z firmą pitax.pl

Przekaż 1% naszej organizacji